jazzpodkozakovem.cz

Jazz pod Kozákovem po třicáté páté

Vážení čtenáři,

je tu září a s ním i nový ročník festivalu Jazz pod Kozákovem. V loňském roce jsme si společných chvil u pěkné muziky příliš neužili. Přesto jsme se nedali a pro letošek chystáme nový program plný vynikajících muzikantů.

Z hlediska dramaturgie jsme se rozhodli zachovat vše, na co jste zvyklí. Festival proto tradičně zahájí ve středu 29. září 2021 akce JAZZ VE MĚSTĚ. Tentokrát však nebudou muzikanti z kapely Lovesong Orchestra hrát před budovou Městského úřadu Semily, jako tomu bylo v letech minulých, nýbrž se budou pohybovat po celém městě na pojízdném valníku. Věřte, že tihle mladíci, kteří tvoří svoji hudbu tepem srdce a silou svalů roztancují celé město a budou takto zvána festival do Semil i v okolních městech.

Ve festivalovém programu samozřejmě nemůže chybět oblíbený projekt FABRIKA MUSICA. Koncert v industriálních prostorech Fabriky 1861 Semily-Řeky se uskuteční 1. října od 19:00 hodin a odstartuje ho bělorusko-české duo Zabelov Group. Konkrétně běloruský akordeonista Roman Zabelov a český bubeník Jan Šikl. Zabelov Group svoji tvorbou poukazuje na široké pojetí jazzu, fascinaci rytmickými sekvencemi a neustálé experimentování se zvukem. Duo pracuje přímo na pódiu s momentální náladou, kterou přetváří do své spontánní tvorby. Mimo to tvoří i scénickou hudbu proNárodní divadlo nebo Český rozhlas. Pomyslným vrcholem večera bude vystoupení jazzové legendy, která se snad narodila s trumpetou v ruce, Laco Déczi & Celula New York. Laco Déczi, celosvětově uznávaný trumpetista a skladatel, žijící mnoho let v USA, zavítá na Jazz pod Kozákovem již počtvrté. A nebyli bychom to my, abychom opět nepřišli s nějakou tou novinkou. Pozor, je to tady! JAZZ DANCE PARTY. Mimořádný projekt v mimořádných prostorech s přední hvězdou české house music. JAZZ DANCE PARTY naváže na koncert FABRIKA MUSICA a ještě tentýž večer budou mít možnost návštěvníci koncertu zavítat též do bývalých výrobních hal komplexu Fabrika 1861 a pořádně to rozjet s DJ Funem a saxofonistou Ivanem Myslikovjanem alias Ivan M Sax.

Zkrátka první říjnový večer bude našlapaný od začátku do konce a už teď si můžete zaškrtnout ve svých kalendářích víkend 12 – 13.11.2021, kdy festival vyvrcholí svým programem v KC Golf Semily. Veškeré aktuální informace o festivalu naleznete na našich sociálních sítích, či tady na webu jazzpodkozakovem.cz.

Těšíme se na Vás!