jazzpodkozakovem.cz

FABRIKA MUSICA A DAN BÁRTA

Milí kulturní nadšenci,

festival JAZZ POD KOZÁKOVEM letošním ročníkem vstupuje do 36. sezóny a o tom, že má co nabídnout, se pojďme přesvědčit na následujících řádcích.

Festivalový realizační tým připravil, stejně jako v minulých letech, různorodou škálu koncertů, v rámci nichž zavítají do Semil více, či méně známé osobnosti tuzemské i světové hudební scény. V programu zůstaly divácky oblíbené projekty – Jazz ve městě, Fabrika Musica, Koncert pro školy, Jazz Klub party, Slavnostní večer – neznamená to však, že bude nouze o novinky. Naopak! Pro milovníky nejen jazzové muziky, ale i tance, je připraven zcela nový projekt plánovaný na prosinec letošního roku. Více si zatím necháme pro sebe.

Třicátý šestý Jazz pod Kozákovem započne 16. září, kdy bude po celém Kulturním centru Golf instalována výstava JAZZ WORLD PHOTO. Pořadatelé této prestižní světové fotografické soutěže nám svá díla zapůjčují již poněkolikáté a my jsme za to rádi. Výstava bude ke zhlédnutí každý všední den zcela zdarma až do 28. listopadu.

JAZZ VE MĚSTĚ rozjasní obyvatelům města čtvrteční odpoledne 29. září. Od 16:00 se kolemjdoucí mohou těšit na koncert kapely THE GROVES JAZZBAND u fontány na Riegrově náměstí. Parta lidí z THE GROVES JAZZBAND interpretuje především energický chicagský dixieland.

Hlavním „tahákem“ programové první poloviny festivalu bude unikátní projekt FABRIKA MUSICA, který vzniká ve spolupráci dvou subjektů – KC Golf Semily a Fabrika 1861. Koncert, který se uskuteční 1. října od 19.00 nabídne návštěvníkům nevšední zážitek v podobě spojení alternativní hudby, jazzu a industriálního prostředí. Výběr interpretů je sestaven záměrně tak, aby podtrhl specifičnost objektu. Prvním vystupujícím bude hudební skladatel, multi-instrumentalista a hráč na indická tabla OMNION (Tomáš Reindl). OMNION posluchačům dokáže, že neexistují  bariéry mezi hudebními žánry. Jeho inspirace při tvorbě vychází ze starých evropských a světových tradic. Sám se  učil od indických mistrů techniku hraní na tabla a staroindickou rytmiku. Ke své tvorbě využívá především moderní techniku, ale také tradiční nástroje jako jsou klávesy, trombone, klarinet, didgeridu, či harmoniku, které dokáže spojit přes nahrávací smyčky v jeden velký orchestr. Využívá také techniky alikvótního zpěvu, beat-boxu, či indické recitace rytmů.
Z alternativního světa se posluchači přenesou do prostředí hudební tvorby v podání DANA BÁRTY & ROBERT BALZAR TRIO. Dan Bárta hudebník a zpěvák mnoha žánrů se v Semilech představí po boku výborného tria neméně známého Roberta Balzara. Společně jsou vysoce oceňováni za své autorské počiny například v rámci hudebních cen – Music Awards. Na kontě mají také dvě alba a třetí právě vzniká. Jejich um vystřídá v závěru večera party v balkánském stylu, o kterou se postará kapela TYGROO. Saxofon, klarinet, akordeon, bicí, tuba, rap, zpěv. Čtyři muži zkombinují nejen různorodé nástroje, ale také různé styly. Přijďte si poslechnout Balkan-Drumnbass, Disco-Dubstep, Klezmer-Funk, Brasshouse, Cave Music, Trashdisco a kdo ví co ještě! Z celé kapely přímo sálá energie, která posluchače určitě nenechá sedět.

O dalších akcích v rámci festivalu se dozvíte zde na webu a na sociálních sítích festivalu. Z praktického hlediska Vás jistě bude zajímat, kde se dají sehnat vstupenky. Vstupenky na jednotlivé akce, i celý festival, zakoupíte buď v kanceláři KC Golf, na webu www.kcgolf.cz a nebo zde v sekci VSTUPENKY.  

Přijďte strávit podzimní měsíce kulturou. Rádi vás uvítáme.

Za organizační tým

Martin Brádle, Štěpán Strnad a celý kolektiv KC Golf Semily

Pozn. Foto Dan_Barta – autor: archiv Dana Bárty